Hakkımızda

ALES Endüstriyel Sızdırmazlık Elemanları San.Tic.Ltd.Şti; 2012 yılı son çeyreğinde, endüstriyel sızdırmazlık elemanları sektöründe 20 yıllık deneyime sahip bir ekip tarafından kurulmuştur. Bu süreçte elde ettiği üretim ve malzeme bilgisini, saha tecrübesi ve teknik alt yapısı ile birleştirerek sektöründe farklı bir hizmet vermektedir.

Bu amacı gerçekleştirmede farklı enstrümanlar ve geniş tedarikçi ağını kullanabilen ALES, 2016 yılında; sektöründe dünya pazar lideri olan Alman menşeili Freudenberg Sealing Technologies (eski markaları ile Merkel,Simrit,CFW) , NOK ve Dichtomatic markalarının temsilciliği ile endüstriyel sızdırmazlık alanında kalite olarak rakiplerinden farklı bir konuma gelmiştir.

Neden orijinal ve kaliteli ürün;

Sızdırmazlık elemanları, çalıştıkları sistemin verimini ve çalışma ömrünü doğrudan etkileyen ürünlerdir. Kaçak yapan bir sistem, iş güvenliği ve personel güvenliğini tehlikeye attığı gibi, aynı zamanda fire ve/veya doğru olmayan ürün, zamansal kayıplar, verimsiz çalışma, enerji tüketiminde artış gibi pek çok ölçülebilir ve ölçülemeyen soruna yol açar. 

Orijinal ürünler, ilk etapta pahalı olarak görülebilirler. 25 birim fiyatlı orijinal ürünle yılda tek duruş yapan bir sistemin, 1 birim fiyatlı fiyat açısından daha cazip bir ürünle yılda 2 duruş yapmasının maliyet karşılaştırması aşağıdaki tabloda görülebilir.

DEĞERLER

 

ORJİNAL ÜRÜN

 

Ürün Birim fiyatı

1

25

 

Sistem ve donanım revizyonu

750

750

Her iki üründe de sabit değerdedir

Yuvaların revizyonu,yağ degişimi,

honlama ve kaplama işlemleri

Montaj maliyeti

100

100

Her iki üründe de sabit değerdedir

Ürünün kullanılacağı Sistem/makine sayısı

10

10

Her iki üründe de sabit değerdedir

Toplam montaj maliyeti

8510

8750

 

Montaj sırasındaki duruş maliyeti (tahmini)

6000

6000

Her iki üründe de sabit değerdedir

Tek duruşluk maliyet

14510

14750

 

     

 

1 yılda oluşan duruş sayısı

2

1

 

Yedek conta maliyeti

2

25

 

Duruş maliyeti

12000

6000

 

1 yıl sonundaki toplam duruş maliyeti

26510

20750

 

Net maliyet tasarrufu

 

5760

 

 

Müşteri ilişkisini dürüstlük ilkesi üzerine kuran ALES, her zaman doğru, uygulanabilir ve uzun vadede ekonomik ürünler ile hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiştir.